Ušní svíce BIOFOS

Foto

Ušní svíce - přírodní postup podle prastaré receptury je obdobou čínské MOXY.

Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsí včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin - šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

V Číně se ušní svíce používají např. při šelestech v uších; vleklých bolestech uší, pocitu tlaku v uších a hlavě, migréna; předrážděnost a stresové symptomy jako důsledek vegetativních poruch; nedostatečné prokrvení ucha; energetická posílení při nedoslýchavosti; lokální reflexní aktivizace látkového a lymfatického oběhu; stimulace energetického toku, celkové posílení imunitního systému organismu.

Ušní svíčky

Přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky ke zlepšení prokrvení ucha, lze použít při poruchách spánku a celkové relaxaci organismu.

Ušní svíčka - Lucie
Je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem, včelího vosku a silic z léčivých rostlin, mající v kombinacích účinky zklidňující. Spodní část svíčky je obalena fólií, na niž se usazují nežádoucí sekrety z ucha.

Působení :
Kouř hořící svíčky, nasycen silicemi, klesá do vnitřku ucha, kde působí. Vyrovnává tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i přirozenou tvorbu ušního mazu. Při aplikaci se klient cítí příjemně, vnímá teplo a jemný praskot v uchu, po odstranění svíčky a nečistot lépe slyší.

Podle akupunkturistů teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce, tím působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňuje průběh nemocí z nachlazení, upravuje čistící působení lymfatické drenáže ucha.

Použití :
Zapálená svíčka se vkládá svisle nehořícím koncem do ucha na boku ležícího klienta a stále se přidržuje kolmo na zvukovod, pevně usazená v uchu, aby kouř neunikal po okrajích
Po uhoření asi 3/4 svíčky se svíčka z ucha vyndá a uhasí v připravené sklenice s vodou. Zbytky ušního mazu, které se neusadily na fólii, se odstraní ze zvukovodu dřevěnou, kovovou nebo umělohmotnou tyčinkou (špachtličkou)

Po domluvě s lékařem lze využít tohoto prostředku jako podpůrnou léčbu u následujících zdravotních potížích.

Uklidňující: Levandule + Pelargonie, Máta kadeřavá, Pelargonie, Heřmánek (tlaky v uších při zánětech středního ucha, čelních a čelistních dutin, zejména akutních hučeních v hlavě, migréna, hysterie, psychická vypětí a stresy, přepracovanost, nespavost, ekzém zevního zvukovodu).

Tymián + Hřebíček (desinfekční a čistící účinky prevence nemocí z nachlazení, bolesti v krku - angína rýma, kašel).

Máta + Eukalyptus + Borovice (zduření sliznic zejména při onemocnění horních cest dýchacích, rýma i alergická, akutní virosa, laryngitida, bronchitida spojená s horečkou a celkovým neklidem).

Aktivující: Jalovec + Rozmarýn + Šalvěj (únava a malátnost při vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a bolest zubů).

Skořice + Rozmarýn (zejména chronické stavy nedoslýchavosti, bolesti hlavy nedostatečného prokrvení ucha, staza lymfy - porucha lymfatické drenáže ucha, posílení ucha a posílení imunitního systému zejména u starších lidí).

Univerzální použití: Santal, Cedrové dřevo, Kadidlo

Ceník

Aplikace do 1 ucha - 65 Kč


TOPlist Norrex Studio ? 2010